This pendant light features a gorgeous frame of sleek metal tubing joining brass orbs. Each orb has two cone shaped black metal bulb holders attached to it. The glow of the sixteen bulbs through the white glass will bring warmth to any space.
MKD – Orko Brass And Black Metal Pendant Light
£855.60
The Okra pendant light features a visually captivating combination of black metal, brass and white glass spherical shades.
Availability: 10 in stock
| Weight | 10.10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 83 × 83 × 113 cm |
| Materials | Glass 50%, iron 50% |
| Brand | Fifty Five South |
| Bulb Type | 16*G9, LED 3W |
| Bulb Included | Yes |
| Wattage | LED 3W |
| Voltage | 220V-240V |
| Color | |
| Care and Use | Wipe with Soft Cloth |
| Country of Manufacture | China |
| Assembly Info | Assembled |
| Features | Feature 1 Black metal bulb holders |








Reviews
There are no reviews yet.