Featuring an artistic crafting, this bowl?s clear glass surface is decorated with a symmetric diamond and floral pattern detail. The rounded bowl firmly placed on a square base creating a design variation to give an aesthetically pleasing look.
MKD – Savita Clear Glass Fruit Bowl with Wide Lip
£38.49
The Savita wide lip fruit bowl will make an elegant statement with its vintage inspired bold texture.
Availability: 10 in stock
| Weight | 3.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 33 × 28 cm |
| Materials | Glass 100% |
| Brand | Fifty Five South |
| Capacity | 1500ml |
| Color | |
| Care and Use | Wipe clean with a damp cloth |
| Country of Manufacture | China |
| Assembly Info | Assembled |
| Features | Feature 1 Robust clear glass |



Reviews
There are no reviews yet.