With a sleek and slim profile, this pendant light exudes illumination to the living area. The angular metal frame in the luxe gold effect finish features several discs of agate neatly adjusted in front of ten bulbs which creates an elemental appeal.
MKD – Glamour Agate 10-light Celing Light
£740.03
This 10 bulb pendant light featuring unique pieces of agate brings warmth and illumination to the decor through the spokes.
Availability: 10 in stock
| Weight | 9.80 kg |
|---|---|
| Dimensions | 71 × 71 × 71 cm |
| Materials | Agate 20%, Iron 80% |
| Brand | Fifty Five South |
| Bulb Type | 10 Qty E14 40W |
| Bulb Included | No |
| Color | |
| Wattage | 400W |
| Voltage | 220-240V |
| Care and Use | Dust with a dry cloth |
| Country of Manufacture | China |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Features | Feature 1 Organic charm |








Reviews
There are no reviews yet.