This six bulb pendant light is a timeless classic which brings ambience to the living area. The sleek two-tier metal frame in the warm metallic finish is complete with an array of fluted glass strips in a rectangular shape creating a warm glow.
MKD – Ritz Six Bulb Pendant Light
£509.48
This decorative pendant light brings elegance and radiance to the interior with its chic design.
Availability: 10 in stock
| Weight | 19.60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 61 × 66 cm |
| Materials | Glass 40%, Iron 60% |
| Brand | Fifty Five South |
| Bulb Type | 6 Qty E14 40W |
| Bulb Included | No |
| Color | |
| Wattage | 240W |
| Voltage | 220-240V |
| Care and Use | Dust with a dry cloth |
| Country of Manufacture | China |
| Assembly Info | Requires Assembly |
| Features | Feature 1 Geometric |








Reviews
There are no reviews yet.