Featuring a brass finish shade, this table lamp will make a chick statement on the table. Easy to blend with a wide array of styles, the upper frame of this table lamp is perched neatly on a black rectangular marble base joined by a slim stem.
MKD – Newton Brass Finish Desk Lamp
£137.71
The Newton desk lamp lends modern luxury to the living area with its clean-lined sleek profile.
Availability: 10 in stock
| Weight | 3.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 33 × 50 cm |
| Materials | Iron 60%, Marble 35%, Plastic 5% |
| Brand | Fifty Five South |
| Bulb Type | G9 x2 25w |
| Bulb Included | No |
| Wattage | 25W |
| Voltage | 220-240V |
| Color | |
| Care and Use | Wipe with a soft cloth, do not use abrasive cleaners. |
| Country of Manufacture | China |
| Assembly Info | Assembled |
| Features | Feature 1 Angular frame |






Reviews
There are no reviews yet.