Featuring an angled brass finish metal frame with a white fabric shade, this table lamp will create a chic accent in the living room. The metal frame of this table lamp is perched above a white marble base, making it ideal to blend well with a variety of home decors.
MKD – Nolan White Fabric Shade Table Lamp
£192.79
The Nolan table lamp exhibits modern art with its sleek structure and luxe style.
Availability: 10 in stock
| Weight | 5.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 74 cm |
| Materials | Iron 40%, Marble 35%, Plastic 5%, Polycotton 20% |
| Brand | Fifty Five South |
| Bulb Type | E27 x 1 60W max |
| Bulb Included | No |
| Wattage | 60W |
| Voltage | 220-240V |
| Color | |
| Care and Use | Wipe with a soft cloth, do not use abrasive cleaners. |
| Country of Manufacture | China |
| Assembly Info | Assembled |
| Features | Feature 1 Brass finish metal |








Reviews
There are no reviews yet.